sveacasino.se

TV-tider Svenska Cupen 2019

Följ ditt favoritlag i Svenska Cupen, säsongen 2018/19. Hos SveaCasino.se får du aktuella tv-tider inför varje omgång.

Vilken tv-kanal sänder Svenska Cupen?

Sugen att följa Svenska Cupen i fotboll? Då kan vi rekommendera C-More. C-More äger tv-rättigheterna till Svenska Cupen och direktsänder samtliga matcher från gruppspel och slutspel. Ett par utvalda matcher kommer även sändas på TV12 och Sportkanalen.

Vinnarodds Svenska Cupen 2019/20

Vilket lag vinner Svenska Cupen 2019/20 - Odds hos Unibet: 

Malmö FF 4.50 Till Unibet!
Djurgården 6.00 Till Unibet!
Hammarby 6.00 Till Unibet!
AIK 9.00 Till Unibet!
IFK Norrköping 9.00 Till Unibet!
BK Häcken 12.00 Till Unibet!
IFK Göteborg 12.00 Till Unibet!
Elfsborg 21.00 Till Unibet!
IK Sirius 31.00 Till Unibet!
Kalmar FF 31.00 Till Unibet!
Örebro SK 41.00 Till Unibet!
Östersunds FK 41.00 Till Unibet!
AFC Eskilstuna 61.00 Till Unibet!
Falkenberg 61.00 Till Unibet!
GIF Sundsvall 61.00 Till Unibet!
Halmstad BK 61.00 Till Unibet!
IK Brage 61.00 Till Unibet!
Mjällby AIF 61.00 Till Unibet!
Varberg  61.00 Till Unibet!
Örgryte 61.00 Till Unibet!
Jönköping Södra 71.00 Till Unibet!
GAIS 81.00 Till Unibet!
Västerås SK 81.00 Till Unibet!
BP 101.00 Till Unibet!
Dalkurd 101.00 Till Unibet!
Syrianska FC 101.00 Till Unibet!
Tvååkers IF 201.00 Till Unibet!
Eskilsminne 301.00 Till Unibet!
FK Karlskrona 301.00 Till Unibet!
Oskarshamn 301.00 Till Unibet!
Sandvikens IF 301.00 Till Unibet!
Sollentuna FF 301.00 Till Unibet!

Odds från 19/11 kl 23:35

 

Grupp 1:

Djurgården
Mjällby
Dalkurd
Sandvikens IF

 

Grupp 2:

Malmö FF
AFC Eskilstuna
FK Karlskrona
Syrianska

 

Grupp 3:

Hammarby
Gif Sundsvall
Brommapojkarna
Varbergs BoIS

 

Grupp 4:

AIK
Kalmar FF
Örgryte
Jönköpings Södra

 

Grupp 5:

IFK Norrköping
Falkenbergs FF
Halmstads BK
Tvååkers IF

 

Grupp 6:

Häcken
Östersund
GAIS
Eskilsminne

 

Grupp 7:

IFK Göteborg
Sirius
Sollentuna
Västerås SK

 

Grupp 8:

Elfsborg
Örebro
Oskarshamn
Brage

Spelschema 2018/19 Svenska Cupen

Omgång 1:

16.02. 14:00 AIK - Jönköping, Sportkanalen 

16.02. 14:00 Häcken - Brage, C-More Live  

16.02. 14:00 Rosengård - Brommapojkarna, C-More Live 5 

16.02. 14:00 Örgryte - Norrby, C-More Fotboll

16.02. 16:00 Karlstad - Sirius, C-More Live 5 

16.02. 16:00 Örebro - GAIS, C-More Live

16.02. 16:00 Östersund - Halmstad, C-More Fotboll 

17.02. 15:00 Assyriska IK - AFC Eskilstuna, C-More Live 5 

17.02. 15:00 Djurgården - IK Frej, C-More Live

17.02. 15:00 Falkenberg - Öster, C-More Live 2 

17.02. 15:00 Hässleholms IF - Elfsborg, C-More Live 3

17.02. 15:00 Malmö FF - Degerfors, C-More Fotboll   

17.02. 15:00 Nyköping - IFK Göteborg, C-More Live 4  

17.02. 17:00 IFK Norrköping - Värnamo, Sportkanalen  

18.02. 19:00 Eskilsminne - Dalkurd, C-More Fotboll

18.02. 19:00 Hammarby - Varberg, Sportkanalen

Omgång 2:

22.02. 19:00 Assyriska IK - IFK Norrköping, C-More Fotboll 

23.02. 14:00 Elfsborg - IK Frej, C-More Fotboll

23.02. 14:00 Hässleholms IF - Djurgården, Sportkanalen  

23.02. 14:00 Karlstad - Östersund, C-More Live 5

23.02. 14:00 Sirius - Halmstad,  C-More Live 4

23.02. 16:00 AFC Eskilstuna - Värnamo, C-More Live 5  

23.02. 16:00 Falkenberg - Degerfors, C-More Fotboll 

24.02. 15:00 Brommapojkarna - Brage, C-More Live 4  

24.02. 15:00 Dalkurd - Varberg, C-More Live 2

24.02. 15:00 Eskilsminne - Hammarby, C-More Fotboll 

24.02. 15:00 Nyköping - Örebro, C-More Live  

24.02. 15:00 Rosengård - Häcken, C-More Live 3 

24.02. 17:00 Norrby - AIK, Sportkanalen 

24.02. 17:00 Örgryte - Jönköping, C-More Live

25.02. 19:00 IFK Göteborg - GAIS, Sportkanalen 

25.02. 19:00 Öster - Malmö FF, C-More Fotboll  

Omgång 3:

02.03. 14:00 AIK - Örgryte, Sportkanalen 

02.03. 14:00 IFK Norrköping - AFC Eskilstuna, C-More Live 5 

02.03. 14:00 Jönköping - Norrby, C-More Live 3 

02.03. 14:00 Värnamo - Assyriska IK, C-More Live 4 

02.03. 16:00 Brage - Rosengård 

02.03. 16:00 Degerfors - Öster, C-More Live 5 

02.03. 16:00 Häcken - Brommapojkarna, C-More Live 4

02.03. 16:00 Malmö FF - Falkenberg, C-More Fotboll 

03.03. 15:00 Djurgården - Elfsborg, Sportkanalen  

03.03. 15:00 Halmstad - Karlstad, C-More Live

03.03. 15:00 IK Frej - Hässleholms IF, C-More Live 2  

03.03. 15:00 Östersund - Sirius, C-More Fotboll 

03.03. 17:00 GAIS - Nyköping, C-More Live  

03.03. 17:00 Örebro - IFK Göteborg, C-More Fotboll  

04.03. 19:00 Hammarby - Dalkurd, Sporkanalen 

04.03. 19:00 Varberg - Eskilsminne, C-More Fotboll

Svenska Cupens gruppspel inleds 16 februari och avslutas den 4 mars. Ettorna i varje grupp tar sig vidare till kvartsfinal där direkt utslagning väntar. 

Gruppindelning Svenska Cupen 2018/19

Så här lottades lagen i Svenska Cupen 2018/19:

Grupp 1:

AIK
Örgryte
Norrby IF
Jönköpings Södra IF

Grupp 2:

IFK Norrköping
AFC Eskilstuna
IFK Värnamo
Assyriska Turabdin IK

Grupp 3:

Malmö FF
Falkenbergs FF
Degerfors IF
Östers IF

Grupp 4:

Hammarby
Dalkurd FF
Eskilsminne
Varbergs Bois FC

Grupp 5:

BK Häcken
IF Brommapojkarna
FC Rosengård
IK Brage

Grupp 6:

Östersunds FK
IK Sirius
Karlstad BK
Halmstads BK

Grupp 7: 

Djurgården
IF Elfsborg
Hässleholms IF
IK Frej Täby

Grupp 8:

Örebro SK
IFK Göteborg
Gais
Nyköpings BIS

500 kr bonus.
500% extra
| ROFUS.nu | reklamelink | Endast nya spelare. 500% upp till 500 kr i bonus. Omsättningskrav 6x (odds). Min. insättning 100 kr. Regler & villkor gäller

Vanliga sökningar: TV-tider Svenska Cupen 2019, Sändningstider Svenska Cupen 2019

SveaCasino.se