Komplett spelschema med tv-tider, EM-kval i Fotboll

Komplett spelschema med tv-tider, EM-kval i Fotboll

Spana in samtliga gruppers spelschema i EM-kvalet i fotboll. När spelar Sverige och när spelar England? Här tar vi en titt på alla EM-kvalmatcher och tv-tider: 

Vilka tv-kanaler sänder EM-kvalet i Sverige?

Var kan man se EM-kvalet i fotboll? Sveriges matcher kommer direktsändas på TV4 medan ett flertal av de övriga matcherna kommer sändas på C-More, några utvalda matcher kommer visas på TV12 och Sportkanalen. Hur tv-tiderna kommer se ut återkommer vi till, när det börjar närma sig första omgången. Håll tillgodo! 

Spelschema EM-kval omgång 1:

Så spelas den första omgången i EM-kvalet:

21.03. 16:00 Kazakstan - Skottland  
21.03. 20:45 Belgien - Ryssland  
21.03. 20:45 Cypern - San Marino  
21.03. 20:45 FYR Makedonien - Lettland  
21.03. 20:45 Israel - Slovenien  
21.03. 20:45 Kroatien - Azerbajdzjan  
21.03. 20:45 Nederländerna - Vitryssland  
21.03. 20:45 Nordirland - Estland  
21.03. 20:45 Slovakien - Ungern  
21.03. 20:45 Österrike - Polen  

22.03. 20:45 Albanien - Turkiet  
22.03. 20:45 Andorra - Island  
22.03. 20:45 Bulgarien - Montenegro  
22.03. 20:45 England - Tjeckien  
22.03. 20:45 Luxemburg - Litauen  
22.03. 20:45 Moldavien - Frankrike  
22.03. 20:45 Portugal - Ukraina  

23.03. 15:00 Georgien - Schweiz  
23.03. 18:00 Gibraltar - Irland  
23.03. 18:00 Malta - Färöarna  
23.03. 18:00 Sverige - Rumänien  
23.03. 20:45 Bosnien - Armenien  
23.03. 20:45 Italien - Finland  
23.03. 20:45 Liechtenstein - Grekland  
23.03. 20:45 Spanien - Norge

Schnellwetten Sport Odds utan konto!
Snabba uttag

Spelschema EM-kval omgång 2:

Så spelas den andra omgången i EM-kvalet:

24.03. 15:00 Kazakstan - Ryssland  
24.03. 15:00 Wales - Slovakien  
24.03. 18:00 Israel - Österrike  
24.03. 18:00 San Marino - Skottland  
24.03. 18:00 Ungern - Kroatien  
24.03. 20:45 Cypern - Belgien  
24.03. 20:45 Nederländerna - Tyskland  
24.03. 20:45 Nordirland - Vitryssland  
24.03. 20:45 Polen - Lettland  
24.03. 20:45 Slovenien - FYR Makedonien 

25.03. 18:00 Turkiet - Moldavien  
25.03. 20:45 Andorra - Albanien  
25.03. 20:45 Frankrike - Island  
25.03. 20:45 Kosovo - Bulgarien  
25.03. 20:45 Luxemburg - Ukraina  
25.03. 20:45 Montenegro - England  
25.03. 20:45 Portugal - Serbien 

26.03. 18:00 Armenien - Finland  
26.03. 20:45 Bosnien - Grekland  
26.03. 20:45 Irland - Georgien  
26.03. 20:45 Italien - Liechtenstein  
26.03. 20:45 Malta - Spanien  
26.03. 20:45 Norge - Sverige  
26.03. 20:45 Rumänien - Färöarna  
26.03. 20:45 Schweiz - Danmark

Betsson Sport 1 000 kr bonus.
1000 kr riskfritt spel

Spelschema EM-kval omgång 3:

Så spelas den tredje omgången i EM-kvalet:

07.06. 18:00 Georgien - Gibraltar  
07.06. 20:45 Danmark - Irland  
07.06. 20:45 FYR Makedonien - Polen  
07.06. 20:45 Färöarna - Spanien  
07.06. 20:45 Lettland - Israel  
07.06. 20:45 Litauen - Luxemburg  
07.06. 20:45 Montenegro - Kosovo  
07.06. 20:45 Norge - Rumänien  
07.06. 20:45 Sverige - Malta  
07.06. 20:45 Tjeckien - Bulgarien  
07.06. 20:45 Ukraina - Serbien  
07.06. 20:45 Österrike - Slovenien  

08.06. 15:00 Island - Albanien  
08.06. 15:00 Kroatien - Wales  
08.06. 18:00 Armenien - Liechtenstein  
08.06. 18:00 Azerbajdzjan - Ungern  
08.06. 18:00 Estland - Nordirland  
08.06. 18:00 Finland - Bosnien  
08.06. 18:00 Moldavien - Andorra  
08.06. 18:00 Ryssland - San Marino  
08.06. 20:45 Belgien - Kazakstan  
08.06. 20:45 Grekland - Italien  
08.06. 20:45 Skottland - Cypern  
08.06. 20:45 Turkiet - Frankrike  
08.06. 20:45 Vitryssland - Tyskland

NordicBet Sport 1 000 kr bonus.
250 kr riskfritt

Spelschema EM-kval omgång 4:

Så spelas fjärde omgången av EM-kvalet:

10.06. 20:45 Bulgarien - Kosovo  
10.06. 20:45 Danmark - Georgien  
10.06. 20:45 FYR Makedonien - Österrike  
10.06. 20:45 Färöarna - Norge  
10.06. 20:45 Irland - Gibraltar  
10.06. 20:45 Lettland - Slovenien  
10.06. 20:45 Malta - Rumänien  
10.06. 20:45 Polen - Israel  
10.06. 20:45 Serbien - Litauen  
10.06. 20:45 Spanien - Sverige  
10.06. 20:45 Tjeckien Montenegro  
10.06. 20:45 Ukraina - Luxemburg  

11.06. 16:00 Kazakstan - San Marino  
11.06. 18:00 Azerbajdzjan - Slovakien  
11.06. 20:45 Albanien - Moldavien  
11.06. 20:45 Andorra - Frankrike  
11.06. 20:45 Belgien - Skottland  
11.06. 20:45 Grekland - Armenien  
11.06. 20:45 Island - Turkiet  
11.06. 20:45 Italien - Bosnien  
11.06. 20:45 Liechtenstein - Finland  
11.06. 20:45 Ryssland - Cypern  
11.06. 20:45 Tyskland - Estland  
11.06. 20:45 Ungern - Wales  
11.06. 20:45 Vitryssland - Nordirland

Betfair Sport 1 000 kr bonus.

Spelschema EM-kval omgång 5:

Så spelas femte omgången av EM-kvalet:

05.09. 18:00 Armenien - Italien  
05.09. 20:45 Bosnien - Liechtenstein  
05.09. 20:45 Finland - Grekland  
05.09. 20:45 Färöarna - Sverige  
05.09. 20:45 Gibraltar - Danmark  
05.09. 20:45 Irland - Schweiz  
05.09. 20:45 Israel - FYR Makedonien  
05.09. 20:45 Norge - Malta  
05.09. 20:45 Rumänien - Spanien  

06.09. 20:45 Cypern - Kazakstan  
06.09. 20:45 Estland - Vitryssland  
06.09. 20:45 San Marino - Belgien  
06.09. 20:45 Skottland - Ryssland  
06.09. 20:45 Slovakien - Kroatien  
06.09. 20:45 Slovenien - Polen  
06.09. 20:45 Tyskland - Nederländerna  
06.09. 20:45 Wales - Azerbajdzjan  
06.09. 20:45 Österrike - Lettland  

07.09. 15:00 Kosovo - Tjeckien  
07.09. 18:00 England - Bulgarien  
07.09. 18:00 Island - Moldavien  
07.09. 18:00 Litauen - Ukraina  
07.09. 20:45 Frankrike - Albanien  
07.09. 20:45 Serbien - Portugal  
07.09. 20:45 Turkiet - Andorra

Speedy Bet Sport Betting utan konto
Vinster direkt till bankkontot

Spelschema EM-kval omgång 6:

Så spelas sjätte omgången av EM-kvalet:

08.09. 15:00 Spanien - Färöarna  
08.09. 18:00 Armenien - Bosnien  
08.09. 18:00 Georgien - Danmark  
08.09. 18:00 Rumänien - Malta  
08.09. 18:00 Schweiz - Gibraltar  
08.09. 20:45 Finland - Italien  
08.09. 20:45 Grekland - Liechtenstein  
08.09. 20:45 Sverige - Norge  

09.09. 18:00 Azerbajdzjan - Kroatien  
09.09. 20:45 Estland - Nederländerna  
09.09. 20:45 Lettland - FYR Makedonien  
09.09. 20:45 Nordirland - Tyskland  
09.09. 20:45 Polen - Österrike  
09.09. 20:45 Ryssland - Kazakstan  
09.09. 20:45 San Marino - Cypern  
09.09. 20:45 Skottland - Belgien  
09.09. 20:45 Slovenien - Israel  
09.09. 20:45 Ungern - Slovakien 

10.09. 20:45 Albanien - Island  
10.09. 20:45 England - Kosovo  
10.09. 20:45 Frankrike - Andorra  
10.09. 20:45 Litauen - Portugal  
10.09. 20:45 Luxemburg - Serbien  
10.09. 20:45 Moldavien - Turkiet  
10.09. 20:45 Montenegro - Tjeckien

ComeOn Sport 400 kr bonus.

Spelschema EM-kvalet omgång 7:

Så spelas sjunde omgången av EM-kvalet:

10.10. 16:00 Kazakstan - Cypern  
10.10. 20:45 Belgien - San Marino  
10.10. 20:45 FYR Makedonien - Slovenien  
10.10. 20:45 Kroatien - Ungern  
10.10. 20:45 Lettland - Polen  
10.10. 20:45 Nederländerna - Nordirland  
10.10. 20:45 Ryssland - Skottland  
10.10. 20:45 Slovakien - Wales  
10.10. 20:45 Vitryssland - Estland  
10.10. 20:45 Österrike - Israel  

11.10. 20:45 Andorra - Moldavien  
11.10. 20:45 Island - Frankrike  
11.10. 20:45 Montenegro - Bulgarien  
11.10. 20:45 Portugal - Luxemburg  
11.10. 20:45 Tjeckien - England  
11.10. 20:45 Turkiet - Albanien  
11.10. 20:45 Ukraina - Litauen  

12.10. 15:00 Georgien - Irland  
12.10. 18:00 Bosnien - Finland  
12.10. 18:00 Danmark - Schweiz  
12.10. 18:00 Färöarna - Rumänien  
12.10. 20:45 Italien - Grekland  
12.10. 20:45 Liechtenstein - Armenien  
12.10. 20:45 Malta - Sverige  
12.10. 20:45 Norge - Spanien

LeoVegas Sport 2 000 kr bonus.

Spelschema EM-kvalet omgång 8:

Så spelas åttonde omgången av EM-kvalet:

13.10. 15:00 Kazakstan - Belgien  
13.10. 18:00 Cypern - Ryssland  
13.10. 18:00 Skottland - San Marino  
13.10. 18:00 Ungern - Azerbajdzjan  
13.10. 18:00 Vitryssland - Nederländerna  
13.10. 20:45 Estland - Tyskland  
13.10. 20:45 Polen - FYR Makedonien  
13.10. 20:45 Slovenien - Österrike  
13.10. 20:45 Wales - Kroatien  

14.10. 20:45 Bulgarien - England  
14.10. 20:45 Frankrike - Turkiet  
14.10. 20:45 Island - Andorra  
14.10. 20:45 Kosovo - Montenegro  
14.10. 20:45 Litauen - Serbien  
14.10. 20:45 Moldavien - Albanien  
14.10. 20:45 Ukraina - Portugal  

15.10. 20:45 Finland - Armenien  
15.10. 20:45 Färöarna - Malta  
15.10. 20:45 Gibraltar - Georgien  
15.10. 20:45 Grekland - Bosnien  
15.10. 20:45 Israel - Lettland  
15.10. 20:45 Liechtenstein - Italien  
15.10. 20:45 Rumänien - Norge  
15.10. 20:45 Schweiz - Irland  
15.10. 20:45 Sverige - Spanien

Fastbet Sport Odds utan registrering
Upp till 500 kr i bonus

Spelschema EM-kvalet omgång 9:

Så spelas nionde omgången av EM-kvalet:

14.11. 18:00 Turkiet - Island  
14.11. 20:45 Albanien - Andorra  
14.11. 20:45 England - Montenegro  
14.11. 20:45 Frankrike - Moldavien  
14.11. 20:45 Portugal - Litauen  
14.11. 20:45 Serbien - Luxemburg  
14.11. 20:45 Tjeckien - Kosovo  

15.11. 18:00 Armenien - Grekland  
15.11. 18:00 Finland - Liechtenstein  
15.11. 20:45 Bosnien - Italien  
15.11. 20:45 Danmark - Gibraltar  
15.11. 20:45 Norge - Färöarna  
15.11. 20:45 Rumänien - Sverige  
15.11. 20:45 Schweiz - Georgien  
15.11. 20:45 Spanien - Malta  

16.11. 15:00 Cypern - Skottland  
16.11. 18:00 Azerbajdzjan - Wales  
16.11. 18:00 Ryssland - Belgien  
16.11. 18:00 San Marino - Kazakstan  
16.11. 18:00 Slovenien - Lettland  
16.11. 20:45 Israel - Polen  
16.11. 20:45 Kroatien - Slovakien  
16.11. 20:45 Nordirland - Nederländerna  
16.11. 20:45 Tyskland - Vitryssland  
16.11. 20:45 Österrike - FYR Makedonien

Spelschema EM-kvalet omgång 10:

Så spelas tionde omgången av EM-kvalet:

17.11. 15:00 Luxemburg - Portugal  
17.11. 15:00 Serbien - Ukraina  
17.11. 18:00 Bulgarien - Tjeckien  
17.11. 18:00 Kosovo - England  
17.11. 20:45 Albanien - Frankrike  
17.11. 20:45 Andorra - Turkiet  
17.11. 20:45 Moldavien - Island  
18.11. 20:45 Gibraltar - Schweiz  
18.11. 20:45 Grekland - Finland  
18.11. 20:45 Irland - Danmark  
18.11. 20:45 Italien - Armenien  
18.11. 20:45 Liechtenstein - Bosnien  
18.11. 20:45 Malta - Norge  
18.11. 20:45 Spanien - Rumänien  
18.11. 20:45 Sverige - Färöarna  
19.11. 20:45 Belgien - Cypern  
19.11. 20:45 FYR Makedonien - Israel  
19.11. 20:45 Lettland - Österrike  
19.11. 20:45 Nederländerna - Estland  
19.11. 20:45 Polen - Slovenien  
19.11. 20:45 San Marino - Ryssland  
19.11. 20:45 Skottland - Kazakstan  
19.11. 20:45 Slovakien - Azerbajdzjan  
19.11. 20:45 Tyskland - Nordirland  
19.11. 20:45 Wales - Ungern

Grupper i EM-kvalet 2020

Totalt är det 55 nationer som slåss om 24 platser inför EM-slutspelet 2020. EM 2020 spelas tillskillnad från tidigare mästerskap i olika länder. Totalt kommer EM spelas i 12 länder. Platsen för EM-finalen där även EM-semifinalernas spelas är London och Wembley. Totalt är de 55 nationerna indelade i 10 grupper som ser ut på följande sätt:

Grupp A:

England
Tjeckien
Bulgarien
Montenegro
Kosovo

Grupp B:

Portugal
Ukraina
Serbien
Lituaen
Luxemburg

Grupp C:

Holland
Tyskland
Nordirland
Estland
Vitryssland

Grupp D:

Schweiz
Danmark
Irland
Georgien
Gibraltar

Grupp E:

Kroatien
Wales
Slovakien
Ungern
Azerbaijan

Grupp F:

Spanien
Sverige
Norge
Rumänien
Färöarna
Malta

Grupp G:

Polen
Österrike
Israel
Slovenien
Makedonien
Lettland

Grupp H:

Frankrike
Island
Turkiet
Albanien
Moldavien
Andorra

Grupp I:

Belgien
Ryssland
Skottland
Cypern
Kazakstan
San Marino

Grupp J:

Italien
Bosnien
Finland
Grekland
Armenien
Liechtenstein

Spela på EM-kvalet hos Betsson!

Få upp till 1 000 kr i riskfritt spel hos Betsson. Registrera ett konto idag och spela på EM-kvalet! Betsson erbjuder massvis med odds på EM-fotbollen:

Betsson Sport 1 000 kr bonus.
1000 kr riskfritt spel

Vanliga sökningar: Spelschema EM-kval 2020, Spelschema för samtliga lag i EM-kvalet


SveaCasino.se