sveacasino.se

Spelschema & TV-tider SHL 2019/20

Hur spelas SHL 2019/20? Hos SveaCasino.se har vi tagit en titt på det aktuella spelschemat med Sändningstider:

Spelschema SHL 2019/20:

Bäst odds på SHL hittar du här:

1 000 kr bonus.
| ROFUS.nu | reklamelink | Erbjudandet gäller för nya spelare från 1 januari 2019 och framåt. Anmälan krävs. Min insättning 100 kr, 8x omsättningskrav lägsta odds 1,80. Regler & villkor gäller

Lördag 14 september:

15:15 Frölunda - Brynäs, Scandinavium

15:15 Skellefteå - Oskarshamn, Skellefteå Kraft Arena

15:15 Leksand - Malmö, Tegera Arena

18:00 Djurgården - Linköping, Hovet

18:00 Färjestad - Örebro, Löfbergs Arena

18:00 Växjö - Luleå, Coop Norrbotten Arena

18:00 Rögle - HV71, Catena Arena

Tisdag 17 september:

19:00 HV71 - Frölunda, Kinnarps Arena

19:00 Malmö - Rögle, Malmö Arena

19:00 Linköping - Brynäs, Saab Arena

19:00 Oskarshamn - Leksand, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Luleå, Behrn Arena

19:00 Skellefteå - Färjestad, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - Djurgården, Vida Arena

Torsdag 19 september:

19:00 Djurgården - Örebro, Hovet

19:00 Färjestad - Växjö, Löfbergs Arena

19:00 Frölunda - Linköping, Scandinavium

19:00 Rögle - Oskarshamn, Catena Arena

19:00 Leksand - Skellefteå, Tegera Arena

19:00 Luleå - HV71, Coop Norrbotten Arena

Lördag 21 september:

15:15 Linköping - Rögle, Saab Arena

15:15 HV71 - Leksand, Kinnarps Arena

15:15 Brynäs - Färjestad, Gavlerinken Arena

18:00 Oskarshamn - Djurgården, Be-Ge Hockey Center

18:00 Malmö - Luleå, Malmö Arena

18:00 Växjö - Skellefteå, Vida Arena

18:00 Örebro - Frölunda, Behrn Arena

Tisdag 24 september:

19:00 Leksand - Brynäs, Tegera Arena

Torsdag 26 september:

19:00 Färjestad - Malmö, Löfbergs Arena

19:00 Djurgården - HV71, Hovet

19:00 Örebro - Rögle, Behrn Arena

19:00 Luleå - Linköping, Coop Norrbotten Arena

19:00 Skellefteå - Frölunda, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - Oskarshamn, Vida Arena

Lördag 28 september:

15:15 Malmö - Örebro, Malmö Arena

15:15 Oskarshamn - Luleå, Be-Ge Hockey Center

15:15 Rögle - Leksand, Catena Arena

18:00 Frölunda - Färjestad, Scandinavium

18:00 Linköping - Växjö, Saab Arena

18:00 HV71 - Skellefteå, Kinnarps Arena

Tisdag 1 oktober:

18:00 Brynäs - Djurgården, Gavlerinken Arena

19:00 HV71 - Linköping, Kinnarps Arena

Torsdag 3 oktober:

19:00 Djurgården - Färjestad, Hovet

19:00 Oskarshamn - HV71, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Brynäs, Behrn Arena

19:00 Rögle - Luleå, Catena Arena

19:00 Leksand - Frölunda, Tegera Arena

19:00 Skellefteå - Linköping, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - Malmö, Vida Arena

Lördag 5 oktober:

15:15 Färjestad - Oskarshamn, Löfbergs Arena

15:15 Linköping - Malmö, Saab Arena

15:15 Brynäs - HV71, Gavlerinken Arena

15:15 Leksand - Växjö, Tegera Arena

18:00 Frölunda - Rögle, Scandinavium

18:00 Skellefteå - Örebro, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Luleå - Djurgården, Coop Norrbotten Arena

Torsdag 10 oktober:

19:00 Malmö - Skellefteå, Malmö Arena

19:00 Färjestad - Leksand, Löfbergs Arena

19:00 Oskarshamn - Frölunda, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Växjö, Behrn Arena

19:00 Luleå - Brynäs, Coop Norrbotten Arena

19:00 Rögle - Djurgården, Catena Arena

Lördag 12 oktober:

15:15 Djurgården - Malmö, Hovet

15:15 Örebro - Oskarshamn, Behrn Arena

15:15 Frölunda - Luleå, Scandinavium

15:15 Växjö - Rögle, Vida Arena

18:00 HV71 - Färjestad, Kinnarps Arena

18:00 Skellefteå - Brynäs, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Leksand - Linköping, Tegera Arena

Torsdag 17 oktober:

19:00 Brynäs - Oskarshamn, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården - Skellefteå, Hovet

19:00 Linköping - Örebro, Saab Arena

19:00 Frölunda - Växjö, Scandinavium

19:00 Luleå - Leksand, Coop Norrbotten Arena

19:00 Färjestad - Rögle, Löfbergs Arena

19:00 Malmö - HV71, Malmö Arena

Lördag 19 oktober:

15:15 Färjestad - Luleå, Löfbergs Arena

15:15 Frölunda - Malmö, Scandinavium

15:15 Rögle - Skellefteå, Catena Arena

15:15 Leksand - Djurgården, Tegera Arena

18:00 Oskarshamn - Linköping, Be-Ge Hockey Center

18:00 Växjö - Brynäs, Vida Arena

18:00 Örebro - HV71, Behrn Arena

Tisdag 22 oktober:

19:00 Skellefteå - Luleå, Skellefteå Kraft Arena

Torsdag 24 oktober:

19:00 Brynäs - Rögle, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården - Frölunda, Hovet

19:00 Malmö - Oskarshamn, Malmö Arena

19:00 Linköping - Färjestad, Saab Arena

19:00 HV71 - Växjö, Kinnarps Arena

19:00 Leksand - Örebro, Tegera Arena

Lördag 26 oktober:

15:15 Brynäs - Leksand, Gavlerinken Arena

15:15 Djurgården - Oskarshamn, Hovet

15:15 Frölunda - Skellefteå, Scandinavium

18:00 Färjestad - HV71, Löfbergs Arena

18:00 Luleå - Malmö, Coop Norrbotten Arena

18:00 Rögle - Örebro, Catena Arena

18:00 Växjö - Linköping, Vida Arena

Tisdag 29 oktober:

19:00 Brynäs - Malmö, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården - Rögle, Hovet

Torsdag 31 oktober:

19:00 Växjö - Leksand, Vida Arena

19:00 Linköping - HV71, Saab Arena

19:00 Malmö - Frölunda, Malmö Arena

19:00 Luleå - Rögle, Coop Norrbotten Arena

19:00 Örebro - Färjestad, Behrn Arena

19:00 Skellefteå - Djurgården, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Oskarshamn - Brynäs, Be-Ge Hockey Center

Lördag 2 november:

15:15 HV71 - Oskarshamn, Kinnarps Arena

15:15 Brynäs - Frölunda, Gavlerinken Arena

15:15 Malmö - Leksand, Malmö Arena

15:15 Rögle - Linköping, Catena Arena

18:00 Örebro - Skellefteå, Behrn Arena

18:00 Färjestad - Djurgården, Löfbergs Arena

18:00 Växjö - Luleå, Vida Arena

Torsdag 14 november:

19:00 Färjestad - Brynäs, Löfbergs Arena

19:00 Djurgården - Luleå, Hovet

19:00 Frölunda - Örebro, Scandinavium

19:00 Linköping - Leksand, Saab Arena

19:00 HV71 - Rögle, Kinnarps Arena

19:00 Skellefteå - Växjö, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Malmö - Oskarshamn, Malmö Arena

Lördag 16 november:

15:15 Linköping - Djurgården, Saab Arena

15:15 Leksand - HV71, Tegera Arena

15:15 Luleå - Oskarshamn, Coop Norrbotten Arena

15:15 Växjö - Färjestad, Vida Arena

18:00 Brynäs - Skellefteå, Gavlerinken Arena

18:00 Örebro - Malmö, Behrn Arena

18:00 Rögle - Frölunda, Catena Arena

Torsdag 21 november:

19:00 Rögle - Färjestad, Catena Arena

19:00 Frölunda - Leksand, Scandinavium

19:00 HV71 - Djurgården, Kinnarps Arena

19:00 Luleå - Brynäs, Coop Norrbotten Arena

19:00 Malmö - Växjö, Malmö Arena

19:00 Oskarshamn - Skellefteå, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Linköping, Behrn Arena

Lördag 23 november:

15:15 Malmö - Brynäs, Malmö Arena

15:15 Linköping - Frölunda, Saab Arena

15:15 Oskarshamn - Färjestad, Be-Ge Hockey Center

18:00 Skellefteå - Rögle, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Djurgården - Växjö, Hovet

18:00 Leksand - Luleå, Tegera Arena

Tisdag 26 november:

19:00 HV71 - Örebro, Kinnarps Arena

Torsdag 28 november:

19:00 Brynäs - Linköping, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården- Leksand, Hovet

19:00 Färjestad - Skellefteå, Löfbergs Arena

19:00 Frölunda - Oskarshamn, Scandinavium

19:00 Luleå - Örebro, Coop Norrbotten Arena

19:00 Rögle - Malmö, Catena Arena

19:00 Växjö - HV71, Vida Arena

Lördag 30 november:

15:00 Leksand - Rögle, Tegera Arena

15:15 Oskarshamn - Växjö, Be-Ge Hockey Center

15:15 Skellefteå - Malmö, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Örebro - Djurgården, Behrn Arena

18:00 Färjestad - Frölunda, Löfbergs Arena

18:00 HV71 - Brynäs, Kinnarps Arena

18:00 Linköping - Luleå, Saab Arena

Torsdag 5 december:

19:00 Frölunda - Djurgården, Scandinavium

19:00 HV71 - Luleå, Kinnarps Arena

19:00 Linköping - Skellefteå, Saab Arena

19:00 Malmö - Färjestad, Malmö Arena

19:00 Rögle - Brynäs, Catena Arena

19:00 Leksand - Oskarshamn, Tegera Arena

19:00 Växjö - Örebro, Vida Arena

Lördag 7 december:

15:15 Oskarshamn - Örebro, Be-Ge Hockey Center

15:15 Frölunda - HV71, Scandinavium

15:15 Skellefteå - Leksand, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Brynäs - Växjö, Gavlerinken Arena

18:00 Malmö - Linköping, Malmö Arena

18:00 Luleå - Färjestad, Coop Norrbotten Arena

Tisdag 17 december:

19:00 Djurgården - Brynäs, Hovet

19:00 HV71 - Malmö, Kinnarps Arena

19:00 Luleå - Skellefteå Coop Norrbotten Arena

19:00 Örebro - Leksand, Behrn Arena

19:00 Växjö - Frölunda, Vida Arena

19:00 Oskarshamn - Rögle, Be-Ge Hockey Center

Torsdag 19 december:

19:00 Brynäs - Örebro, Gavlerinken Arena

19:00 Frölunda - Luleå, Scandinavium

19:00 Linköping - Oskarshamn, Saab Arena

19:00 Malmö - Djurgården, Malmö Arena

19:00 Leksand - Färjestad, Tegera Arena

19:00 Skellefteå - HV71, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Rögle - Växjö, Catena Arena

Lördag 21 december:

15:15 Malmö - HV71, Malmö Arena

Torsdag 26 december:

15:15 Linköping - Malmö, Saab Arena

15:15 HV71 - Leksand, Kinnarps Arena

15:15 Rögle - Färjestad, Catena Arena

18:00 Brynäs - Oskarshamn, Gavlerinken Arena

18:00 Skellefteå - Örebro, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Växjö - Djurgården, Vida Arena

18:00 Luleå - Frölunda, Coop Norrbotten Arena

Lördag 28 december:

15:15 Djurgården - Skellefteå, Ericsson Globe

15:15 Färjestad - Luleå, Löfbergs Arena

15:15 Frölunda - Växjö, Scandinavium

15:15 Malmö - Rögle, Malmö Arena

15:15 Örebro - HV71, Behrn Arena

18:00 Oskarshamn - Linköping, Be-Ge Hockey Center

18:00 Leksand - Brynäs, Tegera Arena

Måndag 30 december:

19:00 HV71 - Frölunda, Kinnarps Arena

19:00 Brynäs - Malmö, Gavlerinken Arena

19:00 Luleå - Leksand, Coop Norrbotten Arena

19:00 Rögle - Djurgården, Catena Arena

19:00 Linköping - Örebro, Saab Arena

19:00 Skellefteå - Färjestad, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - Oskarshamn, Vida Arena

Torsdag 2 januari:

18:00 Färjestad - Linköping, Löfbergs Arena

Lördag 4 januari:

15:15 Luleå - Linköping, Coop Norrbotten Arena

15:15 Frölunda - Rögle, Scandinavium

15:15 Växjö - Brynäs, Vida Arena

18:00 Malmö - Örebro, Malmö Arena

18:00 Oskarshamn - Djurgården, Be-Ge Hockey Center

18:00 Leksand - Skellefteå Tegera Arena

Torsdag 9 januari:

19:00 Brynäs - Rögle, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården - HV71, Hovet

19:00 Oskarshamn - Luleå, Be-Ge Hockey Center

19:00 Färjestad - Malmö, Löfbergs Arena

19:00 Örebro - Växjö, Behrn Arena

19:00 Skellefteå - Frölunda, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Leksand - Linköping, Tegera Arena

Lördag 11 januari:

15:15 HV71 - Skellefteå, Kinnarps Arena

15:15 Färjestad - Oskarshamn, Löfbergs Arena

15:15 Linköping - Brynäs, Saab Arena

15:15 Rögle - Leksand, Catena Arena

18:00 Luleå - Djurgården, Coop Norrbotten Arena

18:00 Växjö - Malmö, Vida Arena

18:00 Örebro - Frölunda, Behrn Arena

Tisdag 21 januari:

19:00 HV71 - Linköping, Kinnarps Arena

19:00 Rögle - Skellefteå, Catena Arena

Torsdag 23 januari:

19:00 Oskarshamn - Malmö, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Luleå, Behrn Arena

19:00 Frölunda - Brynäs, Scandinavium

19:00 Färjestad - Växjö, Löfbergs Arena

19:00 Linköping - Rögle, Saab Arena

19:00 Leksand - Djurgården, Tegera Arena

Lördag 25 januari:

15:15 Frölunda - Malmö, Scandinavium

15:15 Linköping - Färjestad, Saab Arena

15:15 Rögle - HV71, Catena Arena

18:00 Brynäs - Luleå, Gavlerinken Arena

18:00 Skellefteå - Oskarshamn, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Djurgården - Örebro, Hovet

18:00 Växjö - Leksand, Vida Arena

Tisdag 28 januari:

19:00 HV71 - Färjestad, Kinnarps Arena

19:00 Malmö - Brynäs, Malmö Arena

Torsdag 30 januari:

19:00 Djurgården - Frölunda, Hovet

19:00 Färjestad - Leksand, Löfbergs Arena

19:00 Luleå - Växjö, Coop Norrbotten Arena

19:00 Malmö - Skellefteå, Malmö Arena

19:00 Oskarshamn - HV71, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Brynäs, Behrn Arena

Lördag 1 februari:

15:15 Malmö - Luleå, Malmö Arena

15:15 Skellefteå - Linköping, Skellefteå Kraft Arena

15:15 Rögle - Oskarshamn, Catena Arena

15:15 Leksand - Frölunda, Tegera Arena

18:00 Brynäs - Djurgården, Gavlerinken Arena

18:00 Färjestad - Örebro, Löfbergs Arena

18:00 HV71 - Växjö, Kinnarps Arena

Tisdag 11 februari:

19:00 Brynäs - HV71, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården - Färjestad, Hovet

19:00 Örebro - Oskarshamn, Behrn Arena

19:00 Frölunda - Linköping, Scandinavium

19:00 Leksand - Malmö, Tegera Arena

19:00 Skellefteå - Luleå, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - Rögle, Vida Arena

Torsdag 13 februari:

19:00 Brynäs - Luleå, Gavlerinken Arena

19:00 Djurgården - Växjö, Hovet

19:00 Frölunda - Örebro, Scandinavium

19:00 HV71 - Rögle, Kinnarps Arena

19:00 Linköping - Leksand, Saab Arena

19:00 Oskarshamn - Malmö, Be-Ge Hockey Center

Fredag 14 februari:

19:00 Färjestad - Skellefteå, Löfbergs Arena

Lördag 15 februari:

15:15 Oskarshamn - Växjö, Be-Ge Hockey Center

15:15 Leksand - Luleå, Tegera Arena

15:15 Rögle - Frölunda, Catena Arena

18:00 Linköping - HV71, Saab Arena

18:00 Örebro - Skellefteå, Behrn Arena

18:00 Malmö - Djurgården, Malmö Arena

20:00 Färjestad - Brynäs, Löfbergs Arena

Tisdag 18 februari:

19:00 Örebro - Färjestad, Behrn Arena

19:00 Leksand - Rögle, Tegera Arena

19:00 Luleå - Malmö, Coop Norrbotten Arena

19:00 Skellefteå - Djurgården, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - HV71, Vida Arena

19:00 Brynäs - Linköping, Gavlerinken Arena

19:00 Frölunda - Oskarshamn, Scandinavium

Torsdag 20 februari:

19:00 Djurgården - Leksand, Hovet

19:00 Färjestad - Frölunda, Löfbergs Arena

19:00 HV71 - Örebro, Kinnarps Arena

19:00 Linköping - Luleå, Saab Arena

19:00 Oskarshamn - Skellefteå, Be-Ge Hockey Center

19:00 Rögle - Växjö, Catena Arena

Lördag 22 februari:

15:15 Brynäs - Frölunda, Gavlerinken Arena

15:15 HV71 - Malmö, Kinnarps Arena

15:15 Luleå - Färjestad, Coop Norrbotten Arena

18:00 Skellefteå - Rögle, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Leksand - Oskarshamn, Tegera Arena

18:00 Örebro - Djurgården, Behrn Arena

18:00 Växjö - Linköping, Vida Arena

Tisdag 25 februari:

19:00 Djurgården - Brynäs, Hovet

19:00 Frölunda - Leksand, Scandinavium

19:00 Oskarshamn - Färjestad, Be-Ge Hockey Center

19:00 Malmö - Linköping, Malmö Arena

19:00 Skellefteå - HV71, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Rögle - Örebro, Catena Arena

19:00 Växjö - Luleå, Vida Arena

Torsdag 27 februari:

19:00 Brynäs - Skellefteå, Gavlerinken Arena

19:00 Färjestad - Rögle, Löfbergs Arena

19:00 Linköping - Frölunda, Saab Arena

19:00 HV71 - Djurgården, Kinnarps Arena

19:00 Luleå - Oskarshamn, Coop Norrbotten Arena

19:00 Örebro - Malmö, Behrn Arena

19:00 Leksand - Växjö, Tegera Arena

Lördag 29 februari:

15:15 Djurgården - Oskarshamn, Hovet

15:15 Luleå - Frölunda, Coop Norrbotten Arena

15:15 Malmö - Färjestad, Malmö Arena

18:00 HV71 - Brynäs, Kinnarps Arena

18:00 Rögle - Linköping, Catena Arena

18:00 Skellefteå - Leksand, Skellefteå Kraft Arena

18:00 Växjö - Örebro, Vida Arena

Tisdag 3 mars:

19:00 Brynäs - Växjö, Gavlerinken Arena

19:00 Färjestad - HV71, Löfbergs Arena

19:00 Linköping - Djurgården, Saab Arena

19:00 Frölunda - Skellefteå, Scandinavium

19:00 Luleå - Rögle, Coop Norrbotten Arena

19:00 Malmö - Leksand, Malmö Arena

19:00 Oskarshamn - Örebro, Be-Ge Hockey Center

Torsdag 5 mars:

19:00 Djurgården - Luleå, Hovet

19:00 Rögle - Brynäs, Catena Arena

19:00 HV71 - Oskarshamn, Kinnarps Arena

19:00 Örebro - Linköping, Behrn Arena

19:00 Leksand - Färjestad, Tegera Arena

19:00 Skellefteå - Malmö, Skellefteå Kraft Arena

19:00 Växjö - Frölunda, Vida Arena

Lördag 7 mars:

15:15 Frölunda - HV71, Scandinavium

15:15 Brynäs - Leksand, Gavlerinken Arena

15:15 Linköping - Skellefteå, Saab Arena

15:15 Malmö - Växjö, Malmö Arena

18:00 Luleå - Örebro, Coop Norrbotten Arena

18:00 Färjestad - Djurgården, Löfbergs Arena

18:00 Oskarshamn - Rögle, Be-Ge Hockey Center

Tisdag 10 mars:

19:00 Djurgården - Rögle, Hovet

19:00 Färjestad - Linköping, Löfbergs Arena

19:00 Malmö - Frölunda, Malmö Arena

19:00 HV71 - Luleå, Kinnarps Arena

19:00 Oskarshamn - Brynäs, Be-Ge Hockey Center

19:00 Örebro - Leksand, Behrn Arena

19:00 Skellefteå - Växjö, Skellefteå Kraft Arena

Torsdag 12 mars:

19:00 Brynäs - Örebro, Gavlerinken Arena

19:00 Frölunda - Djurgården, Scandinavium

19:00 Linköping - Oskarshamn, Saab Arena

19:00 Luleå - Skellefteå, Coop Norrbotten Arena

19:00 Leksand - HV71, Tegera Arena

19:00 Rögle - Malmö, Catena Arena

19:00 Växjö - Färjestad, Vida Arena

C-More direktsänder samtliga SHL-matcher

C-More kommer direktsända samtliga SHL-matcher säsongen 2019/20. Ett par utvalda matcher kommer även gå på TV4 och Sportkanalen. Programledare för hockeysändningarna på C-More är Tommy Åström och Björn Oldeen.

För direktkommentarerna står Lasse Granqvist, Åke Unger, Lena Sundqvist, Johan Edlund, Sten Klemetz, Stefan Klemetz, Patrik Westerberg, Anders Fredriksson, Mats Larsson, Lars Lindberg och Björn Geijer.

Så spelas SHL-slutspelet 2019/120

SHL-slutspelet 2019/20 inleds i mitten av mars med åttondelsfinaler. Här möts lag 7-10. Sjuan ställs mot tian och åttan mot nian. De två segrande lagen i varje åttondelsfinal, tar sig därefter vidare till kvartsfinal där lag 1-6 väntar. I samtliga slutspelsmatcher förutom åttondelsfinal tillämpas bäst av sju matcher. Detta innebär att det lag som först vunnit fyra matcher, går vidare. 

Grundregeln i varje slutspelsomgång är att det högst placerade möter det lägst placerade laget i SHL, det näst högst möter det näst lägsta placerade laget i SHL och så vidare. Det är också det lag som var högst placerat i SHL som inleder varje slutspelsomgång på hemmaplan. 

Vilket lag vinner SM-guld 2019/20?

Vilket lag tar SM-guld i ishockey? Blir det återigen Frölunda som vinner eller får vi se en ny SM-guld vinnare? Så här ser oddsen ut hos NordicBet Sport:

Färjestad BK 5.50 Till NordicBet
Frölunda  6.50 Till NordicBet
Luleå Hockey 7.85 Till NordicBet
Djurgården 8.50 Till NordicBet
HV71 11.00 Till NordicBet
Brynäs IF 15.00 Till NordicBet
Rögle 20.00 Till NordicBet
Linköping HC 22.00 Till NordicBet
Skellefteå AIK 23.00 Till NordicBet
Malmö  27.00 Till NordicBet
Örebro 50.00 Till NordicBet
Leksand 55.00 Till NordicBet
Oskarshamn 151.00 Till NordicBet

Färjestad knappa favoriter

Hos NordicBet är Karlstadlaget Färjestad, knappa favoriter till guldet. Ett spel på Färjestad ger 5.50 vilket är något lägre än de regerande mästarna Frölunda. Längst ner på listan hittar vi nykomlingarna Leksand och Oskarshamn. Ett spel på Oskarshamn ger hela 151 gånger pengarna medan Leksand ger 55. 

Fler odds på SHL hittar du här:

1 000 kr bonus.
| ROFUS.nu | reklamelink | Erbjudandet gäller för nya spelare från 1 januari 2019 och framåt. Anmälan krävs. Min insättning 100 kr, 8x omsättningskrav lägsta odds 1,80. Regler & villkor gäller

 

SveaCasino.se