Odds Division 1 fotboll

Odds Division 1 södra och norra i Sverige

Spela på Svensk division 1 fotboll? Hos SveaCasino.se hittar du de senaste oddsen på division 1 södra och norra, herrar i fotboll. Vilka lag är favoriter att ta steget upp i Superettan och vilka riskerar att åka ner i division 2?

Vinnarodds Division 1 Södra

I division 1 södra ser vinnaroddsen ut enligt följande:

Mjällby AIF 2.20 Spela här!
Torns IF 3.00 Spela här!
Tvååkers IF 4.50 Spela här!
Oskarshamns AIK 8.00 Spela här!
Eskilsminne IF 18.00 Spela här!
Lunds BK 18.00 Spela här!
Utsiktens BK 20.00 Spela här!
IK Oddevold 30.00 Spela här!
FK Karlskrona 50.00 Spela här!
Ängelholms FF 50.00 Spela här!
Ljungskile SK 60.00 Spela här!
Skövde AIK 80.00 Spela här!
Kristianstad FC 80.00 Spela här!
Grebbestads IF 100.00 Spela här!
Husqvarna FF 150.00 Spela här!
Åtvidabergs FF 2000.00 Spela här!


I division 1 södra är Ex-allsvenska Mjällby favorit att vinna. Just nu ger ett spel på Blekinge-laget 2.20 medan Skånska Torn ger 3.00. Högst odds ger ett annat gammalt allsvenskt gäng: Åtvidaberg. Att Åtvidaberg skulle vinna division 1 södra, betalar just nu hela 2000 gånger insatsen. 

Vinnarodds Division 1 Norra

I division 1 norra ser vinnaroddsen ut enligt följande:

Västerås SK 1.75 Spela här!
Carlstad United BK 3.00 Spela här!
Syrianska FC 7.50 Spela här!
FC Linköping City 14.00 Spela här!
Umeå FC 17.00 Spela här!
Akropolis IF 22.00 Spela här!
BK Forward 22.00 Spela här!
Sollentuna FF 25.00 Spela här!
Nyköpings BIS 28.00 Spela här!
Sandvikens IF 35.00 Spela här!
Rynninge IK 50.00 Spela här!
Assyriska FF 70.00 Spela här!
Karlslunds IF HFK 100.00 Spela här!
Team TG FF 100.00 Spela här!
Arameisk-Syrianska IF 150.00 Spela här!
Skellefteå FF 200.00 Spela här!

 

Västerås SK är klar favorit att vinna division 1 norra. Ett spel på Viktor Lindelöf Nilssons gamla klubb ger 1.75, vilket är klart lägst av samtliga lag.

Spelschema Division 1 Södra 

Så ser återstående spelschema ut för division 1 södra:

Omgång 18

18.08. 14:00 Torn - Utsikten  
18.08. 16:00 Grebbestad - Lund  
18.08. 16:00 Oskarshamns AIK - Kristianstad  
18.08. 16:00 Skövde - Mjällby  
19.08. 15:00 Åtvidaberg - Tvååker  
19.08. 16:00 Karlskrona - Ängelholm  
19.08. 17:00 Oddevold - Eskilsminne  
20.08. 19:00 Ljungskile - Husqvarna  

Omgång 19

25.08. 14:00 Lund - Oddevold  
25.08. 14:00 Tvååker - Karlskrona  
25.08. 16:00 Mjällby - Åtvidaberg  
26.08. 14:00 Eskilsminne - Torn  
26.08. 15:00 Utsikten - Skövde  
26.08. 16:00 Husqvarna - Oskarshamns AIK  
26.08. 16:00 Kristianstad - Ljungskile  
26.08. 16:00 Ängelholm - Grebbestad  

Omgång 20

01.09. 13:00 Tvååker - Ljungskile  
01.09. 15:00 Grebbestad - Eskilsminne  
01.09. 15:00 Åtvidaberg - Utsikten  
01.09. 16:00 Oskarshamns AIK - Lund  
01.09. 16:00 Skövde - Kristianstad  
02.09. 16:00 Husqvarna - Ängelholm  
02.09. 16:00 Oddevold - Karlskrona  
02.09. 16:00 Torn - Mjällby  

Omgång 21

08.09. 14:00 Eskilsminne - Husqvarna  
08.09. 14:00 Lund - Skövde  
08.09. 15:00 Karlskrona - Åtvidaberg  
08.09. 15:00 Kristianstad - Grebbestad  
08.09. 16:00 Utsikten - Oskarshamns AIK  
09.09. 15:00 Mjällby - Tvååker  
09.09. 16:00 Ljungskile - Torn  
09.09. 16:00 Ängelholm - Oddevold  

Omgång 22

15.09. 14:00 Torn - Ängelholm  
15.09. 14:00 Tvååker - Eskilsminne  
15.09. 15:00 Grebbestad - Ljungskile  
15.09. 15:00 Åtvidaberg - Lund  
15.09. 16:00 Oskarshamns AIK - Mjällby  
15.09. 16:00 Skövde - Karlskrona  
16.09. 16:00 Husqvarna - Kristianstad  
17.09. 19:00 Oddevold - Utsikten  

Omgång 23

22.09. 14:00 Eskilsminne - Utsikten  
22.09. 15:00 Kristianstad - Oddevold  
22.09. 16:00 Oskarshamns AIK - Torn  
23.09. 14:00 Lund - Tvååker  
23.09. 15:00 Mjällby - Husqvarna  
23.09. 16:00 Karlskrona - Grebbestad  
23.09. 16:00 Ljungskile - Åtvidaberg  
23.09. 16:00 Ängelholm - Skövde  

Omgång 24

28.09. 19:00 Karlskrona - Oskarshamns AIK  
29.09. 14:00 Torn - Kristianstad  
29.09. 14:00 Tvååker - Oddevold  
29.09. 15:00 Åtvidaberg - Eskilsminne  
29.09. 16:00 Skövde - Grebbestad  
29.09. 16:00 Utsikten - Husqvarna  
30.09. 15:00 Mjällby - Lund  
30.09. 16:00 Ängelholm - Ljungskile  

Omgång 25

05.10. 19:00 Oskarshamns AIK - Åtvidaberg  
06.10. 14:00 Lund - Eskilsminne  
06.10. 15:00 Grebbestad - Torn  
06.10. 15:00 Kristianstad - Tvååker  
06.10. 15:00 Ljungskile - Karlskrona  
06.10. 16:00 Utsikten - Ängelholm  
07.10. 16:00 Husqvarna - Skövde  
07.10. 17:00 Oddevold - Mjällby  

Omgång 26

13.10. 14:00 Torn - Husqvarna  
13.10. 14:00 Tvååker - Grebbestad  
13.10. 15:00 Eskilsminne - Ljungskile  
13.10. 15:00 Åtvidaberg - Oddevold  
13.10. 16:00 Skövde - Oskarshamns AIK  
14.10. 15:00 Mjällby - Utsikten  
14.10. 16:00 Karlskrona - Lund  
15.10. 19:00 Ängelholm - Kristianstad  

Omgång 27

20.10. 14:00 Lund - Husqvarna  
20.10. 15:00 Oddevold - Ljungskile  
20.10. 16:00 Oskarshamns AIK - Grebbestad  
20.10. 16:00 Skövde - Torn  
20.10. 16:00 Utsikten - Tvååker  
20.10. 16:00 Åtvidaberg - Ängelholm  
21.10. 15:00 Mjällby - Karlskrona  
22.10. 19:00 Kristianstad - Eskilsminne  

Omgång 28

26.10. 19:00 Karlskrona - Kristianstad  
27.10. 14:00 Torn - Åtvidaberg  
27.10. 14:00 Tvååker - Skövde  
27.10. 15:00 Eskilsminne - Oskarshamns AIK  
27.10. 15:00 Grebbestad - Mjällby  
27.10. 15:00 Husqvarna - Oddevold  
28.10. 16:00 Ljungskile - Utsikten  
28.10. 16:00 Ängelholm - Lund  

Omgång 29

03.11. 14:00 Lund - Ljungskile  
03.11. 14:00 Tvååker - Torn  
03.11. 14:00 Åtvidaberg - Husqvarna  
03.11. 15:00 Grebbestad - Utsikten  
03.11. 16:00 Skövde - Oddevold  
04.11. 15:00 Mjällby - Kristianstad  
04.11. 16:00 Karlskrona - Eskilsminne  
04.11. 17:00 Oskarshamns AIK - Ängelholm  

Omgång 30

10.11. 14:00 Eskilsminne - Mjällby  
10.11. 14:00 Husqvarna - Grebbestad  
10.11. 14:00 Kristianstad - Åtvidaberg  
10.11. 14:00 Ljungskile - Skövde  
10.11. 14:00 Oddevold - Oskarshamns AIK  
10.11. 14:00 Torn - Karlskrona  
10.11. 14:00 Utsikten - Lund  
10.11. 14:00 Ängelholm - Tvååker

Spelschema Division 1 Norra

Så ser återstående spelschema ut för division 1 norra:

Omgång 18

18.08. 14:00 Forward - Syrianska FC  
18.08. 14:00 Rynninge - Nyköping  
18.08. 15:00 Team TG FF - Sollentuna  
18.08. 16:00 Akropolis - Linköping City  
18.08. 16:00 Västerås SK - Sandvikens IF  
19.08. 15:00 Skellefteå - Carlstad Utd  
19.08. 16:00 Arameisk-Syrianska - Umeå FC  
19.08. 16:00 Assyriska FF - Karlslund 

Omgång 19

25.08. 16:00 Karlslund - Forward  
25.08. 16:00 Linköping City - Arameisk-Syrianska  
26.08. 15:00 Carlstad Utd - Västerås SK  
26.08. 15:00 Sandvikens IF - Team TG FF  
26.08. 15:00 Sollentuna - Assyriska FF  
26.08. 16:00 Nyköping - Akropolis  
26.08. 16:00 Syrianska - FC Rynninge  
27.08. 19:00 Umeå FC - Skellefteå  

Omgång 20

01.09. 15:00 Forward - Linköping City  
01.09. 16:00 Arameisk-Syrianska - Sandvikens IF  
01.09. 16:00 Karlslund - Syrianska FC  
02.09. 14:30 Skellefteå - Sollentuna  
02.09. 15:00 Akropolis - Carlstad Utd  
02.09. 16:00 Assyriska FF - Rynninge  
02.09. 16:00 Team TG FF - Nyköping  
02.09. 16:00 Västerås SK - Umeå FC  

Omgång 21

08.09. 15:00 Sollentuna - Akropolis  
08.09. 16:00 Nyköping - Karlslund  
09.09. 13:00 Umeå FC - Forward  
09.09. 14:00 Carlstad Utd - Team TG FF  
09.09. 14:00 Rynninge - Västerås SK  
09.09. 15:00 Linköping City - Skellefteå  
09.09. 16:00 Syrianska FC - Arameisk-Syrianska  
09.09. 17:00 Sandvikens IF - Assyriska FF  

Omgång 22

15.09. 14:00 Forward - Carlstad Utd  
15.09. 16:00 Arameisk-Syrianska - Nyköping  
15.09. 16:00 Karlslund - Sandvikens IF  
16.09. 15:00 Akropolis - Assyriska FF  
16.09. 15:00 Skellefteå - Rynninge  
16.09. 16:00 Syrianska FC - Sollentuna  
16.09. 16:00 Västerås SK - Linköping City  
17.09. 19:00 Team TG FF - Umeå FC  

Omgång 23

22.09. 13:00 Sandvikens IF - Skellefteå  
22.09. 14:00 Rynninge - Akropolis  
22.09. 15:00 Sollentuna - Karlslund  
22.09. 16:00 Nyköping - Forward  
23.09. 14:30 Linköping City - Umeå FC  
23.09. 15:00 Carlstad Utd - Syrianska FC  
23.09. 15:30 Team TG FF - Arameisk-Syrianska  
23.09. 16:00 Assyriska FF - Västerås SK 

Omgång 24

29.09. 14:00 Forward - Rynninge  
29.09. 15:00 Skellefteå - Team TG FF  
30.09. 15:00 Arameisk-Syrianska - Assyriska FF  
30.09. 15:00 Syrianska FC - Nyköping  
30.09. 15:00 Umeå FC - Carlstad Utd  
30.09. 15:00 Västerås SK - Sollentuna  
30.09. 16:00 Akropolis - Karlslund  
30.09. 17:00 Sandvikens IF - Linköping City  

Omgång 25

06.10. 14:00 Nyköping - Sollentuna  
06.10. 14:00 Rynninge - Arameisk-Syrianska  
06.10. 15:00 Karlslund - Umeå FC  
06.10. 16:00 Linköping City - Syrianska FC  
07.10. 15:00 Akropolis - Forward  
07.10. 15:00 Carlstad Utd - Sandvikens IF  
07.10. 15:00 Västerås SK - Skellefteå  
07.10. 16:00 Assyriska FF - Team TG FF  

Omgång 26

13.10. 14:00 Forward - Västerås SK  
13.10. 15:00 Sandvikens IF - Nyköping  
13.10. 15:00 Sollentuna - Linköping City  
13.10. 16:00 Arameisk-Syrianska - Karlslund  
14.10. 14:00 Team TG FF - Akropolis  
14.10. 15:00 Carlstad Utd - Rynninge  
14.10. 15:00 Umeå FC - Assyriska FF  
14.10. 17:00 Syrianska FC - Skellefteå  

Omgång 27

20.10. 14:00 Nyköping - Carlstad Utd  
20.10. 14:00 Sandvikens IF - Umeå FC  
20.10. 15:00 Sollentuna - Rynninge  
20.10. 16:00 Arameisk-Syrianska - Forward  
20.10. 16:00 Linköping City - Assyriska FF  
20.10. 16:00 Team TG FF - Västerås SK  
21.10. 14:00 Skellefteå - Karlslund  
21.10. 15:00 Syrianska FC - Akropolis  

Omgång 28

27.10. 13:00 Forward - Sandvikens IF  
27.10. 16:00 Karlslund - Linköping City  
28.10. 15:00 Akropolis - Arameisk-Syrianska  
28.10. 15:00 Carlstad Utd - Sollentuna  
28.10. 15:00 Rynninge - Team TG FF  
28.10. 15:00 Umeå FC - Syrianska FC  
28.10. 15:00 Västerås SK - Nyköping  
28.10. 17:00 Assyriska FF - Skellefteå  

Omgång 29

03.11. 13:00 Forward - Sollentuna  
03.11. 15:00 Sandvikens IF - Syrianska FC  
03.11. 16:00 Linköping City - Rynninge  
04.11. 15:00 Akropolis - Västerås SK  
04.11. 15:00 Karlslund - Team TG FF  
04.11. 16:00 Assyriska FF - Carlstad Utd  
04.11. 16:00 Umeå FC - Nyköping  
04.11. 17:00 Arameisk-Syrianska - Skellefteå  

Omgång 30

10.11. 15:00 Carlstad Utd - Karlslund  
10.11. 15:00 Nyköping - Linköping City  
10.11. 15:00 Rynninge - Umeå FC  
10.11. 15:00 Skellefteå - Akropolis  
10.11. 15:00 Sollentuna - Sandvikens IF  
10.11. 15:00 Syrianska FC - Assyriska FF  
10.11. 15:00 Team TG FF - Forward  
10.11. 15:00 Västerås SK - Arameisk-Syrianska  

Spela på Division 1 fotbollen

Spela på division 1 fotbollen hos NordicBet! Här hittar du allt från vinnarodds till odds på enskilda matcher. Spela en singel eller varför inte göra en kombo med flera olika lag? Hos NordicBet får du som ny spelare 100 % upp till 1 000 kronor + 250 kronor i riskfritt spel! Passa på och bli medlem idag och utforska dem bästa division 1 oddsen i fotboll:

NordicBet Sport 1 000 kr bonus.
250 kr riskfritt

Vanliga sökningar: Odds Division 1 södra, Odds Division 1 norra, Odds Division 1 Fotboll Sverige


SveaCasino.se